У разі виявлення запаху газу дзвоніть 104

В АП заявляють, що представники ЄС з розумінням поставилися до аргументації України.

На початку 2018 року відбудеться конференція Україна-ЄС, присвячена транзиту газу© gaz-system.pl

Україна запропонувала європейським партнерам розглянути можливість створення спільного консорціуму з експлуатації української газотранспортної системи.

Заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв повідомив, що представники ЄС підтримали ідею президента Петра Порошенка про проведення на початку 2018 року конференції з цього питання, а також з розумінням поставилися до аргументів про неприпустимість будівництва газопроводу "Північний потік-2".

"Ми висловили свою позицію щодо неможливості будівництва політично мотивованого газопроводу "Північний потік-2", і європейці з розумінням поставилися до нашої аргументації. І ми далі вестимемом діалог, адже без нашої згоди цей проект не повинен реалізовуватися", – заявив Єлісєєв в ефірі "5 каналу" увечері в четвер, 13 липня.

Раніше президент України Петро Порошенко пов'язав спроби РФ побудувати газопровід "Північний потік-2" з намірами "покарати" Україну, використовуючи транзит газу як інструмент політичного й економічного тиску.

Згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2"може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Джерело: https://dt.ua

Важливо знати

0

2

0

5

6

5

8

зареєстрованих користувачів