У разі виявлення запаху газу дзвоніть 104

Підвищення тарифів ЖКГ: чого чекати українцям у новому опалювальному сезоні - думка

Ніхто не знає точно, якою буде ціна на газ. Однак в чинній постанові №187 чітко зафіксовано: ціна повинна піднятися на 19%.

Про це розповіла експерт «Реанімаційного пакету реформ» з питань енергоефективності Тетяна Бойко, оцінюючи заяву прем’єр-міністра про те, що підвищення тарифів цього року не буде.

«Якщо піднімається ціна на газ, як заплановано в постанові уряду від березня цього року, то піднімається ціна на все. Газ на 70% є складовою ціни на теплову енергію. Так, прем’єр зараз дуже переконливий, але, крім його слів, є ще документ, до речі, Кабміну, який говорить про те, що підвищення буде», – констатувала Бойко.

За її словами, в даному випадку потрібно приймати або якісь інші рішення за новою постановою, або вносити зміни в чинну.

«Принаймні Міненерго має все-таки назвати ціну на газ, щоб «Нафтогаз» за цією ціною міг укласти договори з підприємствами теплопостачання. На сьогодні ці договори взагалі не укладені», – зазначила вона.

Як уточнила експерт, те, що «Нафтогаз» поки не укладає договори з підприємствами теплопостачання, означає, що нормальної підготовки до опалювального сезону немає.

«Нас запевняють у готовності, але не говорять про зношені мережі системи, які вимагають більш глобального ремонту, ніж те, що відбувається сьогодні, ще й в умовах відсутності живих коштів. Споживачам точно не варто очікувати кращих послуг в таких умовах. Що стосується самих тарифів, то в нашій країні на політичному рівні може бути прийняте будь-яке рішення, але є документи, які говорять про підвищення», – проаналізувала ситуацію Тетяна Бойко.

Зазначимо, що переважна більшість експертного середовища єдина в думці щодо тарифів. Зокрема, є припущення, що до 1 жовтня цього року тарифи будуть відкориговані в бік підвищення.

Джерело: news.finance.ua

Важливо знати

0

2

2

4

7

7

3

зареєстрованих користувачів